راهنمای خرید کالای خواب

تخت خواب از جمله فضاهایی است که باعث می شود بدن احساس راحتی و امنیت کند و ما به شکل دراز کشیده، از گردش خون خوب بهره ببریم و آرامش و آسودگی را تجربه کنیم.

در نتیجه به هنگام خرید کالای خواب و سرویس خواب بایستی کلیه عادات خواب خود و نوع آب و هوای مکان زندگی تان را مد نظر داشته باشید.

مهم ترین و اولین نکته ای که به هنگام انتخاب کالای خواب باید توجه کنید خرید آن از روی حوصله و با وقت فراوان است چون یک خواب خوب روز بهتری را برای شما به همراه خواهد آورد و از طرف دیگر برای سلامتی بدن نیز بسیار مفید است.

بدون تردید اتاق خواب از محل هایی است که در هر منزلی تلقین کننده حس آرامش بعد از یک روز خسته کننده است. انسان مدت زیادی از زندگی خود را در حال خواب سپری خواهد کرد و در نتیجه دست یابی به مکانی مناسب برای خواب یکی از الزامی ترین نیازهای انسانی است. ما در این مطلب در رابطه با بخش های تشکیل دهنده یک کالای خواب خوب صحبت خواهیم کرد.

تشک

بدون شک یکی از ضروریت های بهره‎مندی از یک خواب راحت، تشک است؛ در نتیجه به هنگام انتخاب و خرید آن بایستی نهایت دقت و حساسیت را داشت. این روزها انواع گوناگونی از تشک در بازار به چشم می خورد از جمله فنری، فومی، لاتکسی و غیره که قبل از خرید بایستی در مورد هرکدام اطلاعات لازم را داشته باشید.

روتختی

مرحله بعدی پس از انتخاب تشک، خرید سرویس روتختی است. روی هم رفته یک سرویس رو تختی را بخش هایی از جمله لحاف روتختی، کاور یا ملحفه تشک و روبالشی تشکیل می دهد. خرید یک سرویس رو تختی نرم و چشم نواز باعث می شود انسان در اتاق خواب احساس آرامش کند و دکوراسیون اتاق خواب را با جلوه زیبایی همراه کند. چون طرح و رنگ روتختی از نظر بصری توجه زیادی را به خود جلب می کند و از سوی دیگر شخص خوابی آسوده را تجربه خواهد کرد.

پتو

یقینا یکی از عناصر مهم اتاق خواب را پتو تشکیل می دهد. بسیاری از افراد می توانند اتاق خوابی بدون روتختی داشته باشند، ولی اتاق خواب بدون پتو هیچ معنایی ندارد. پتوها نیز مانند تشک ها انواع گوناگونی دارند از جمله پنبه‎ای، دو لایه، ارگانیک، پشمی و مسافرتی که بسته به فصل و شرایط آب و هوایی استفاده می شوند.

به هنگام خرید پتو مواردی همچون طرح، نقش و اندازه آن مهم است و در کنار تمامی آن ها جنس الیاف پتو را نیز باید بررسی کنیم. به عنوان نمونه به هنگام ساخت بعضی از پتوها از الیاف میکروفایبر پلی استر استفاده می شود که خاصیت ضد حساسیت و ضد آلرژی دارد و مناسب بعضی از افراد است.

سرویس ملحفه

با آنکه به هنگام دسته بندی کالای خواب، سرویس ملحفه در زیر گروه سرویس روتختی جا داده می شود، ولی به علت اهمیت فراوانی که دارد آن را به شکل جداگانه نیز مورد بررسی قرار می دهیم. شاید از دید خیلی از افراد سرویس ملحفه اهمیت چندانی نداشته باشد ولی زمانی که کمی بهتر دقت می کنیم، متوجه می شویم در سلامت ما نقش بسزایی می گذارد.

الیاف موجود در سرویس ملحفه اهمیت بسیار زیادی دارد به نحوی که این الیاف بر روی پوست انسان تاثیر بارزی می گذارند. به منظور ممانعت از تعرق بیش از اندازه بدن، بایستی تار و پود ملحفه ها به نحوی باشد که هوا به صورت آزادانه در بین آن ها جابجا شود و حرکت کند. علاوه بر این جنس ملحفه ها نبایستی زبر باشد و پوست را آزار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی محصولات

پشتیبانی آنلاین
X